+420 737 015 725 sweetleopard@email.cz
Vyberte stránku

Osmdesátky v moderním kabátu!

7. Led 2017

Ostravská glam-rocková formace Sweet Leopard vydala nové studiové album Horny House a již příští rok s ním vyrazí na tour. S čím parta na druhé desce přichází?

Horny House je po předchozí Shock me! Thrill me! Love me! už druhým full-length počinem mladé kapely a je vidět, že za tu dobu glam-rockeři rozhodně nezaháleli. Na albu, jež vyšlo 26. listopadu, působí Sweet Leopard oproti předchozí desce o něco rozvážněji. Zároveň se s tvorbou dostali na vyšší level, a to jak ohledně hudby, tak i textově.

Deska obsahuje jedenáct skladeb, z nichž je jedna uváděna jako bonusová. Najdeme mezi nimi všehochuť, počínaje od jasných rockových pecek, přes lehce progresivní kousky až po pomalejší balady. A ostatně už dvojice skladeb, kterými album začíná, rozhodně zabaví.

More Than God a Fairytale jsou jako výboj energie a doslova určují rock’n’rollovou atmosféru celého poslechu. Po nich však následuje mírné zklamání v podobě Heart Of Stone. Ta je až zbytečně moc roztahaná, už po chvíli začne působit dosti monotónně a ani akustický part ke konci to nezachrání.

Naštěstí tuto nemilou skutečnost výborně napravuje hned další song I Don’t Wanna See You Again, ke kterému kapela vydala i videoklip, který spolu s šestou skladbou Look Of Love, kandidují na hit desky. Další jasnou glam-rockovou peckou je píseň H.F.P. Ta, jak svou kontroverzností, tak drivem, skvěle doplňuje předchozí baladu Princess Of Decadence a osmdesátková jízda pokračuje.

Rozbouřené vody rock’n’rollu pak ke konci lehce klidní dvojice Night Of Gold a Under Stars, ještě navíc s bonusovou Burning Love.